Jdi na obsah Jdi na menu
 


Yennefer z Vengerbergu

19. 2. 2008

Yennefer z Vengerbergu

Slavná čarodějka, jedna z nejlepších vůbec. Byla členkou Čarodějné rady. Příběhy o jejím vztahu se zaklínačem Geraltem zpívají potulní trubadůři dodnes.
S Geraltem se seznámila ve městě Rinde při památném souboji s démonem vzduchu D´jinny, který uměl plnit přání. Zaklínač si tehdy přál, aby se do něj Yennefer zamilovala a džin mu přání splnil.
Tak začal příběh jejich veliké lásky. Rok spolu žili ve Vengerbergu pak po delší odmlce v Aed Glynvael. Zde se na nějaký čas rozešli
Znovu se setkali až několik dnů před rebelií na ostrově Thannedu v osadě Hirundum. Zde se udobřili a na čarodějný konvent na ostorvě odjeli spolu.
Zde došlo k boji a Yennefer na nějaký čas zmizela. Nakonec se ukázalo, že jí zkomprimovanou do nefritové sošky zachránila elfka Franceska Findabair. Ta jí představila jako novou členku v čarodějné loži. Yennefer však členkou být nechtěla a místo toho se rozhodla zachraňovat Ciri. Pomoc nalezla na ostovech Skellige u jarla Cracha an Craite. S jeho pomocí se mu podařilo vyhledat místo kde se ukrýval Vilgefortz, ale ten jí zajal a mučil.
Zde jí také znovu objevil a zachránil Geralt. Další jejich osud je nejasný.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Severin, 27. 9. 2011 21:35)

Nazdar :) náhodou som narazila na tvoj blog a nedalo mi nenapísať (keďže sa to netýka žiadneho článku priamo hodila som to proste sem pod Yennefer, snáď ti to nevadí). Zaklínač je mojim obľúbeným fantasy a samotný Sapkowský je u mňa v rebríčku ešte vyššie než taký napr. JRR Tolkien. A prečo mi nedalo nenapísať? No hlavne preto, že som tiež z BB :) - neboj nie som žiadny divný úchyl, len ma tá náhoda dosť zaskočila a príjemne ma potešil aj fakt, že v menu sa nachádza položka IRISH PUB :)) (aj keď povedzme si pravdu za veľa to tam už v poslednej dobe nestojí). Proste som chcela povedať: Ahoj, možno by bolo fajn niekedy pokecať, aspoň takto cez net :) Toť vše a ak chceš tak sa ozvy niekde sem: http://www.fairytalesfromnowhere.blogspot.com/